سنسورهای ارتفاع سنج

سنسورهای ارتفاع سری 1001 این سنسورها با استفاده از شناورهای مغناطیسیقادر به اندازه‌گیری بسیار دقیق سطح (ارتفاع) مایعات هستند. ولتاژ الکتریکی متناسب با سطح اندازه‌گیری شده بعنوان سیگنال خروجی سنسور قابل دسترس بوده که می‌توان آنرا به سیگنال جریان دقیق جهت مقاصد کنترلی تبدیل نمود. از ویژگی‌های بارز این سنسورها دقت و تکرارپذیری فوق العاده بالا بدون تاثیرپذیری از تشکیل کف، تغییر هدایت الکتریکی مایع و فشار عملیاتی است. دمای کارکرد این سنسورها بطور معمول تا 130 °C بوده و لیکن سری HTF قادر به کار تا دمای 200°C نیز می‌باشند. این سنسورها قادرند به صفحه نمایش ریموت متصل گردند. نصب این سنسورها بسیار راحت بوده و اپراتورها براحتی قادر به کار با این سنسورها می‌باشند. با توجه به اینکه مدل‌های متفاوت این سنسورها از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند می‌توان آنها را برای کاربردهای گوناگون در صنایع مختلف بکار برد.


سنسورهای ارتفاع سری 1003 این سنسورها نیز بر اساس استفاده از شناورهای مغناطیسی استوار بوده که سیگنال الکترونیکی دقیق آنها برای مقاصد مختلف کنترل فرایند قابل استفاده می‌باشد. جنس این سنسورها از آلیاژهای متفاوت از قبیل استیل، برنج، تیتانیوم، PVDF، PP، PVP می‌باشد. این سنسورها در هر دو طیف معمولی و EX ساخته می‌شوند.

سنسورهای مغناطیسی افقی سری H 1003 سنسورهای شناور مغناطیسی سری H 1003 بر اساس استفاده از اتصال گاز بی اثر عمل می‌نمایند. این سنسورها بی‌نیاز از هر نوع سرویس و تعمیرات می‌باشند. چرا که تنها قسمت متحرک در ساختار آنها شناور است. طراحی متراکم بدون نیاز به فضای زیاد جهت نصب سبب گستردگی کاربرد آنها گشته است. انواع ضد انفجار آنها دارای تاییدیه‌های EExd، EEXia، Ex/D می‌باشند. جنس بدنه آنها می‌تواند از استیل، تیتانیوم، PVDF، PVC، PPو پوشش E-CTFE انتخاب گردد.


سنسورهای الکترودی ( هدایت الکتریکی ) سری 1004 این سنورها بر اساس تشخیص هدایت الکتریکی مایعات توسط الکترودهای هدایت سنجی تعبیه شده در بدنه سنسورها قادر به تشخیص ارتفاع مایعات می‌باشند. هر الکترود سطح مشخصی از مایع را تشخیص داده و سیگنال متناسب را صادر می‌نماید. بنابراین انواع سیگنال‌های هشدار (آلارم) بالا و پائین، خاموش– روشن کردن پمپ‌های پر و تخلیه مخازن، باز و بسته کردن شیرهای الکترونیکی و سایر سیگنال‌های لازم در دسترس خواهند بود. این سنسورها در اغلب صنایع نظیر غذائی، شیمیائی، ساخت سیستمهای حرارتی و برودتی، آب و فاضلاب، صنایع خودروسازی و دیگر صنایع قابل استفاده می‌باشند. این سنسورها برای شرایط مختلف عملیاتی با فشار و دمای متفاوت قابل استفاده هستند.


سنسورهای مغناطیسی سری 1008 این سنسورها مجهز به دو تیغه باریک هستند که در فاصله مناسبی از هم نصب گشته و اطراف آنها را گاز بی اثری احاطه نموده است. هنگامی که ارتفاع مایع به سطح مورد نظر برسد مگنت تعبیه شده سبب حرکت تیغه‌ها و اتصال آنها به یکدیگر می‌گردد. بر اثر تغییر مجدد ارتفاع مایع، اثر مگنت از بین رفته و تیغه ها مجدداً از هم جدا و به موقعیت اولیه بر می‌گردند. این سنسورها نیز از کوپل آلیاژهای متفاوت نظیر استیل، برنج، فیبر نوری پلی آمید، آلومینیوم و پلی آمید ساخته می‌شوند. این سنسورها در شرایط حاد عملیاتی نظیر رطوبت بالا، وجود انواع گازها، گرد و غبارقابل استفاده می‌باشند. دقت این سنسورها بسیار بالا بوده و در محدوده دمائی C ° 200 + ~ 30- قادر به کار هستند.


سوئیچ‌های شناوری سری 1009 این سنسورها با استفاده از حجم بسیار ناچیز جیوه (حدود cm³ 8/0) با دقت بسار بالایی قادر به اندازه‌گیری و کنترل ارتفاع می‌باشند. مقادیر ناچیز جیوه نیز درون پوشش کاملاً بسته و ضد شوک و ضربه قرار گرفته تا هیچ گونه صدمات بهداشتی یا زیست محیطی در پی نداشته باشد. انواع سیگنال‌های خروجی نیز قابل دسترس می‌باشند.


کنترلرهای سری 1011 کمپانی KFG سازنده انواع کنترلرهای مناسب سطح‌سنجی قابل اتصال به سنسورهای مختلف با انواع سیگنال‌ها و توابع محاسباتی میباشد. نمایشگرهای ارتفاع کنار گذر (Bypass سری 1015 & 1016) این سنسورها عمدتاً برای اندازه گیری ارتفاع مایعات درون مخازن تحت فشار طراحی می‌گردند. جنس این سنسورها از آلیاژهای متفاوت از قبیل استیل، برنج، تیتانیوم ،PVDF، PP، PVP می‌باشد. این سنسورها در هر دو طیف معمولی و EXساخته می‌شوند.